Laipni lūdzam vietnē Vietne

 
Meklēt
Temati
  Pieteikties/Izveidot kontu    

Sadaļas
· Sākums
· Aptaujas
· AvantGo
· Biedru saraksts
· Enciklopēdija
· Iesūti ziņas
· Kontakti
· Meklēt
· Privātās ziņas
· Rakstu arhīvs
· Statistika
· Tavs konts
· Temati
· Tīmekļa saites
· Top 10

Kas ir tiešsaistē
Pašreiz tiešsaistē ir 57 viesi/s un 0 reģistrēti biedri/s.

You are Anonymous user. You can register for free by clicking here

Valodas
Izvēlies saskarnes valodu:


Vietne: Ziņas

Search on This Topic:   
[ Go to Home | Select a New Topic ]

Informatīvs seminārs "Latviešu valodas aģentūras jaunākie pētījumi"
Ziņas Latviešu valodas aģentūra aicina apmeklēt informatīvu semināru par jaunākajiem veiktajiem pētījumiem š.g. 1. jūlijā plkst. 15:00 Rīgā, Lāčplēša ielā 35–8 (3. stāvā). Informatīvajā seminārā žurnālisti un sabiedrības pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latviešu valodas aģentūras veiktajiem pētījumiem un četrām jaunākajām grāmatām.

Iesūtīja knakts on 18.06. 09:21 (4954 apskates)
(Lasīt tālāk... | 4344 bytes more | komentāri? | Score: 0)

Grāmatu atvēršanas svētki
Ziņas Filoloģijas fakultātes Baltistikas nodaļas Baltu valodas katedra aicina uz grāmatu atvēršanas svētkiem 2008. gada 4. jūnijā Filoloģijas fakultātē, Visvalža ielā 4a, 305. auditorijā plkst. 15:00.

Grāmatas:
* LU emeritētā profesore Inta Freimane "Trešā persona latviešu verbu sistēmā", Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2008
* Latvijas Universitātes raksti. 728. sējums. Valodniecība, latvistika, Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2008

Iesūtīja knakts on 23.05. 12:39 (5846 apskates)
(Lasīt tālāk... | 531 bytes more | 56 komentāri | Score: 0)

Pieteikšanās uz valodnieces Annas Ābeles balvu
Ziņas Akadēmiskās organizācijas "Ramave" profesores Annas Ābeles piemiņas fonds izsludina balvu par nozīmīgiem pētījumiem latviešu dialektoloģijā, kas publicēti 2007.–2008. gadā.

Vērtēti tiek iesniegtie darbi latviešu dialektoloģijā. Balvas apmērs ir 1000 ASV dolāru; ja nepieciešams, balvu iespējams dalīt.

Iesūtīja knakts on 23.05. 12:32 (14900 apskates)
(Lasīt tālāk... | 1470 bytes more | 23 komentāri | Score: 0)

Ja vēlies
Ziņas Pagaidām te nekā īpaša nav.

Ja vēlies piedalīties vortāla veidošanā par latviešu valodu, sazinies ar knakts {glimēzītis> vietne .lv! :)

Iesūtīja knakts on 27.05. 01:57 (11421 apskates)
(Lasīt tālāk... | 166 komentāri | Score: 0)

Rīgas pilī godina skolotājus
Ziņas Sestdien Rīgas pilī cildināto skolotāju vidū bija arī Valmieras 2. vidusskolas direktore Laila Pāvuliņa. Viņa prot motivēt skolēnus darbam, izmantojot daudzveidīgas, netradicionālas metodes. Ir mācību grāmatu līdzautore un bieži dalās savā pieredzē ar citiem Valmieras rajona kolēģiem; piedalās valsts pārbaudes darbu vērtēšanā. Valsts prezidente, sveicot skolotājus, teica: "Skolotājs ir kā dārznieks, kurš spēj izaudzēt krāšņus ziedus, kuri varbūt savvaļas pļavā būtu nīkuļojuši."

Skolotāju dienas priekšvakarā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Valsts valodas komisijas vadītājs Andrejs Veisbergs un Valsts valodas aģentūras vadītājs Jānis Valdmanis sveica 19 izcilas skolotājas, kuras māca latviešu valodu mazākumtautību bērniem.

Iesūtīja knakts on 11.10. 15:38 (9634 apskates)
(Lasīt tālāk... | 4274 bytes more | 88 komentāri | Score: 0)

Valdība vienojas par "eiro"
Ziņas Ministru kabinets ceturtdien vienojies ES vienoto valūtu latviešu valodā saukt par eiro. Šāds lēmums pieņemts, lai drīzāk sagatavotos sarunām ar Eiropas Padomes ekonomikas un finanšu lietu prezidentu, kur Latvijai būs jāaizstāv nepieciešamība ES vienoto valūtu apzīmēt, ņemot vērā nacionālās valodas īpatnības.

Tā kā gan pievienošanās ES līguma, gan Eiropas Padomes 1998.gada maija regulas latviešu valodas versijā ir lietots vārds "eiro" un vairums oficiālo terminoloģiju lietojošās iestādes un Valsts Valodas komisija iebilst Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas pieņemtajam lēmuma par pāreju uz vārdu "eira", Finanšu ministrija sarunās grasās iestāties, ka ES vienotās valūtas nosaukums latviešu valodā ir "eiro".

Iesūtīja knakts on 02.10. 16:30 (10815 apskates)
(Lasīt tālāk... | 1110 bytes more | 112 komentāri | Score: 0)

"Terminoloģijas Jaunumu" 8. laidienā
Ziņas Apspriežot politikas un administrācijas terminus ES tiesību aktu tulkojumiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija atzīst, ka angļu vārdu "agreement" latviski parasti atveido ar terminiem "nolīgums" (tas parasti ir rakstisks) un "vienošanās" (tā var būt arī mutiska).

Gadījumos, kad latviešu valodā attiecīgs dokuments tradicionāli saukts par līgumu, šāds nosaukums nav jāmaina, piemēram, "readmission agreement" var būt arī "atpakaļuzņemšanas līgums".

Publicēts: laikrakstā Latvijas Avīze 2004. g. 27. septembrī

Iesūtīja knakts on 01.10. 18:26 (1890 apskates)
(Lasīt tālāk... | 27 komentāri | Score: 0)

Valoda ir vairāk nekā asinis
Ziņas Šī grāmata simboliski noslēdz sēriju Cilvēks un sabiedrība

Viktora Klemperera (nesajaukt ar tikpat slaveno diriģentu Otto Klempereru) grāmata LTI — lingua tertii imperii, kas analizē nacisma valodu, nu beidzot ir pieejama arī latviešu lasītājam. Tā iznākusi Sorosa fonda—Latvija dibinātajā tulkojumu sērijā Cilvēks un sabiedrība. Pēdējā, trīsdesmit sestā grāmata, kas simboliski noslēdz ļoti atšķirīgo domātāju darbu sēriju, kurus tomēr vieno iedarbība uz lasītāju caur valodu. Valoda kā mēdijs, valoda, kas nereti "raksta un domā tavā vietā", valoda, ar kuru var saindēt pat nobriedušus prātus, pat pretiniekus un zaudētājus.

Jau 1946.gadā publicētā grāmata visai nopietni analizē nacistu valodu, taču ne tikai to — arī citus iespaidošanas līdzekļus, kas kopā izveidoja grandiozu mehānismu, kā iedarboties uz cilvēku. Ar ārieti precējušamies ebrejam Viktoram Klempereram bija šī iespēja — ne sevišķi ērta, ņemot vērā izstumtā stāvokli, ne sevišķi droša, ņemot vērā iespējamo likteni — klātienē vērot un fiksēt nacisma valodas veidošanos un izplatību.

Iesūtīja knakts on 15.09. 21:35 (3711 apskates)
(Lasīt tālāk... | 4148 bytes more | 59 komentāri | Score: 0)

Būs jālieto vārds "eira"
Ziņas Turpmāk oficiālajos dokumentos Eiropas vienotās valūtas nosaukums būs jālieto sieviešu dzimtes lokāmajā formā "eira" — tā lēmusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisija un savu lēmumu jau publicējusi oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis. Terminoloģijas komisijas priekšsēdētāja Valentīna Skujiņa skaidro, ka vienāds lietojums galvenokārt attiecas uz oficiālajiem dokumentiem, savukārt cilvēki var turpināt lietot pašlaik izmantoto nelokāmo nosaukumu "eiro". Šādu lēmumu komisija pieņēmusi, lai Eiropas Savienības oficiālo dokumentu tulkotāji tajos neieviestu dažādas šīs naudas vienības formas, bet lietotu vienotu nosaukumu "eira".

Terminoloģijas komisija savu lēmumu pamato ar to, ka latviešu valodā lietvārdiem ir raksturīgas lokāmās galotnes, arī naudas vienību no-saukumi latviski pārsvarā ir lokāmā formā, piemēram, dolārs, marka, rublis u.c.

Iesūtīja knakts on 12.09. 12:13 (1476 apskates)
(Lasīt tālāk... | 3159 bytes more | komentāri? | Score: 0)

Latviski visvairāk lasa presi
Ziņas Aptaujājot skolēnus Rīgas 13. vidusskolā, kura īsteno mazākumtautību izglītības programmu, noskaidroju, ka lielākā daļa no viņiem latviešu valodā lasa dienas laikrakstus, jauniešu žurnālus un latviešu literatūras stundās mācīto autoru darbus.

Marija Saņņikova (12.c klase): – No preses izdevumiem latviski lasu lielākos dienas laikrakstus un "Pastaigu", kurā saistošas šķiet visas tēmas. Daiļliteratūrā labprāt izvēlos krievu autoru latviskos tulkojumus. Pēdējais izlasītais darbs bija "Ahilleja nāve".

Marija Lagunova (12.c): – Nesen latviski izlasīju krievu klasiķi Alekseju Tolstoju. Manuprāt, tas palīdz labāk apgūt latviešu valodu. Regulāri iepazīstos ar sporta žurnāliem, "Privāto Dzīvi" un "Ievu". Tā kā es dzīvoju Latvijā, mani interesē viss, kas te notiek. Man patīk latviešu valodā lasīt ne tikai obligāto literatūru, bet arī citas grāmatas. Jo latviešu valodu uzskatu par savu otro dzimto valodu.

Iesūtīja knakts on 06.09. 18:56 (2168 apskates)
(Lasīt tālāk... | 1959 bytes more | 27 komentāri | Score: 0)

Aptauja
Kas top pirmā?

Nozīme
ValodaRezultāti
Aptaujas

Balsis 43

Pieteikties
Lietotājvārds

Parole

Drošības kods: Drošības kods
Ievadi drošības kodu

Vai tev vēl nav sava konta? Tu vari sev tādu izveidot. Kā reģistrētam lietotājam tev būs vairākas priekšrocības, kā apdaru izvēle, komentāru konfigurācija un iesūtīšana.

Agrāki raksti
03.09.
· Ieinteresē jaunvārdu konkursi
27.08.
· Ārzemju filmas latviski tulko Igaunijā
23.08.
· Jauni termini latviešu valodā
03.08.
· Valodnieki pilotēs portfeli
21.07.
· Iesniedz piecus projektus
· Laipni lūdzam klubā "Atradums"!
· Nevis Roze, bet Ērkšķis
08.07.
· Runās latgaliski
05.07.
· Latviešu valodai draudzīgas pilsētas
· Valodas pedagoģiskie, lingv. un soc. aspekti bērniem ar dzirdes traucējumiem

Vecāki raksti

Informācija

Powered by PHP-Nuke

Valid HTML 4.01!

Valid CSS!


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Page Generation: 0.42 Seconds